Prva stran - Aktualno
Pred petindvajsetimi leti sem bila prepričana, da sem oseba, ki nima nobenih zamer.<br>Resnično sem hitro odpustila in pozabila tiste površinske, vsakdanje zamere. Ko sem se začela načrtno ukvarjati s svojimi podzavestnimi blokadami, se ugotovila, da vlačim s seboj kar zajeten kovček.<br><br>Zamera ima, po mojih izkušnjah terapevta, več plasti. Pojavi se, ko naša pričakovanja niso izpolnjena.  Čustva so prizadeta, v podzavesti se zbudijo potlačeni občutki negotovosti, jeze, strahu in nemoči. Počutimo se žrtev. Rodi se zamera.<br><br>Včasih komu na hitro zamerimo njegovo trenutno obnašanje ali besede. Če nam oseba ni pomembna, ali v sebi vemo, da nas ta oseba sprejema in ljubi, lahko hitro odpustimo. <br><br>Drugače je, kadar nas večkrat prizadene kdo, ki nam je v življenju pomemben in važen. Mogoče imamo občutek, da je naša sreča, naša eksistenca, odvisna od njega.<br><br>Obnašanje in dejanja takšnega človeka imajo za nas velik pomen. Če nam njegova dejanja velikokrat pritisnejo na skrite rane in bolečino, začnemo dvomiti najprej vase, nato še v njegovo ljubezen do nas. <br><br>Odpuščanje je tako težko ravno zaradi občutka, da smo žrtev. <br>Nekdo nam po krivici povzroča trpljenje, zdaj naj mu pa kar tko odpustimo??? Kaj pa povračilo za bolečino, občutke manjvrednosti in zavrnitve???<br>Hočemo, da tudi druga stran spozna, kolikšno je bilo naše trpljenje. Želimo, da se mu povrne v enaki meri.<br><br>Dokler ne opustimo potrebe po maščevanju, ne moremo odpustiti. <br>Ko si rečemo: ok, v redu, nihče od naju takrat ni znal drugače. Oba sva reagirala tako, kot so nama narekovale najine nerešene rane. <br>Šele takrat lahko začnemo odpuščati.<br><br>Zamere nas držijo v preteklosti. Kadarkoli se spomnimo na dogodek ali osebo, podoživljamo vso paleto čustev, ki smo jo imeli takrat. Naše življenje je na pavzi. Stojimo na mestu.<br><br>Pameten človek odpusti zaradi sebe. Ne zaradi osebe, ki ji zameri. Da gre lahko z življenjem naprej. Da si lahko ustvari nova, boljša in srečnejša prijateljstva, zveze in partnerstva.<br><br>Pred kratkim sem že zapisala, kako se lotimo odpuščanja. Še enkrat bom, ker je to res tako pomembno.<br><br>Enaindvajset dni vsaj 10x na dan napišite v zvezek naslednji stavek: <br> <br>Odpuščam ti, da nisi bil/a takšna, kot sem želel/a jaz. Odpuščam ti in se osvobajam.<br><br>To sta res čudežna stavka. Seveda pa morat biti pripravljeni odpustiti. Drugače bo to samo vaja v lepopisu.<br><br>Lahkotno odpuščanje vam želim,<br>Matea, Jasnovidni krt 🦋

Zakaj ljudje zamerimo? « Nazaj

Pred petindvajsetimi leti sem bila prepričana, da sem oseba, ki nima nobenih zamer.
Resnično sem hitro odpustila in pozabila tiste površinske, vsakdanje zamere. Ko sem se začela načrtno ukvarjati s svojimi podzavestnimi blokadami, se ugotovila, da vlačim s seboj kar zajeten kovček.

Zamera ima, po mojih izkušnjah terapevta, več plasti. Pojavi se, ko naša pričakovanja niso izpolnjena. Čustva so prizadeta, v podzavesti se zbudijo potlačeni občutki negotovosti, jeze, strahu in nemoči. Počutimo se žrtev. Rodi se zamera.

Včasih komu na hitro zamerimo njegovo trenutno obnašanje ali besede. Če nam oseba ni pomembna, ali v sebi vemo, da nas ta oseba sprejema in ljubi, lahko hitro odpustimo.

Drugače je, kadar nas večkrat prizadene kdo, ki nam je v življenju pomemben in važen. Mogoče imamo občutek, da je naša sreča, naša eksistenca, odvisna od njega.

Obnašanje in dejanja takšnega človeka imajo za nas velik pomen. Če nam njegova dejanja velikokrat pritisnejo na skrite rane in bolečino, začnemo dvomiti najprej vase, nato še v njegovo ljubezen do nas.

Odpuščanje je tako težko ravno zaradi občutka, da smo žrtev.
Nekdo nam po krivici povzroča trpljenje, zdaj naj mu pa kar tko odpustimo??? Kaj pa povračilo za bolečino, občutke manjvrednosti in zavrnitve???
Hočemo, da tudi druga stran spozna, kolikšno je bilo naše trpljenje. Želimo, da se mu povrne v enaki meri.

Dokler ne opustimo potrebe po maščevanju, ne moremo odpustiti.
Ko si rečemo: ok, v redu, nihče od naju takrat ni znal drugače. Oba sva reagirala tako, kot so nama narekovale najine nerešene rane.
Šele takrat lahko začnemo odpuščati.

Zamere nas držijo v preteklosti. Kadarkoli se spomnimo na dogodek ali osebo, podoživljamo vso paleto čustev, ki smo jo imeli takrat. Naše življenje je na pavzi. Stojimo na mestu.

Pameten človek odpusti zaradi sebe. Ne zaradi osebe, ki ji zameri. Da gre lahko z življenjem naprej. Da si lahko ustvari nova, boljša in srečnejša prijateljstva, zveze in partnerstva.

Pred kratkim sem že zapisala, kako se lotimo odpuščanja. Še enkrat bom, ker je to res tako pomembno.

Enaindvajset dni vsaj 10x na dan napišite v zvezek naslednji stavek:

Odpuščam ti, da nisi bil/a takšna, kot sem želel/a jaz. Odpuščam ti in se osvobajam.

To sta res čudežna stavka. Seveda pa morat biti pripravljeni odpustiti. Drugače bo to samo vaja v lepopisu.

Lahkotno odpuščanje vam želim,
Matea, Jasnovidni krt 🦋
© Informacija. Spletna trgovina Shopamine. Nastavitve piškotkovMoji podatki

Na spletni strani Informacija poleg obveznih piškotkov uporabljamo še analitične in oglaševalske piškotke ter piškotke družbenih omrežij.

V kolikor s tem soglašate, vas prosimo da kliknete na gumb "POTRJUJEM". Za natančen opis in nastavitev rabe posameznih piškotkov, kliknite na gumb NASTAVITVE PIŠKOTKOV.

×
Upravljanje s piškotki na spletnem mestu Informacija
Obvezni piškotki

so piškotki, ki so nujno potrebni za pravilno delovanje spletne strani in brez njih prenos sporočil v komunikacijskem omrežju ne bi bil mogoč. Ti piškotki so prav tako potrebni, da vam v podjetju lahko ponudimo storitve, ki so na voljo na naši spletni strani. Omogočajo prijavo v uporabniški profil, izbiro jezika, strinjanje s pogoji in identifikacijo uporabnikove seje. Za njihovo uporabo nismo dolžni pridobiti soglasja.

Analitični piškotki

Ti piškotki nam pomagajo razumeti, kako naši obiskovalci uporabljajo našo spletno stran. S pomočjo njih izboljšujemo uporabniško izkušnjo in ugotavljamo zahteve in trende uporabnikov. Te piškotke uporabljamo le, če ste s tem izrecno soglašali.

Oglaševalski piškotki

Vtičniki in orodja tretjih oseb, uporabljeni kot piškotki, omogočajo delovanje funkcionalnosti, pomagajo analizirati pogostost obiskovanja in način uporabe spletnih strani. Če se z uporabo teh posameznik ne strinja, se piškotki ne bodo namestili, lahko pa se zgodi, da zato nekatere zanimive funkcije posameznega spletnega mesta ne bodo na voljo. Te piškotke uporabljamo le, če ste s tem izrecno soglašali.

Piškotki družbenih omrežij

Omogočajo zagotavljanje vsebin za objavo v socialnih omrežjih in si zabeležijo vaše odločitve, da lahko zagotavljajo bolj osebno in izboljšano uporabniško izkušnjo. Te piškotke uporabljamo le, če ste ob uporabi spletnih strani prijavljeni v uporabniški račun Twitter, Facebook oziroma Google.

1. Splošno o piškotkih 1.1. Kaj so piškotki

Piškotki so male besedilne datoteke, ki jih večina sodobnih spletnih mest shrani v naprave uporabnikov, torej oseb, ki s svojimi napravami katerimi dostopajo določene spletne strani na internetu. Njihovo shranjevanje je pod popolnim nadzorom uporabnika, saj lahko v brskalniku, ki ga uporabnik uporablja, hranjenje piškotkov omeji ali onemogoči.

Tudi ob obisku spletne strani in njenih podstrani, ter ob izvajanju operacij na strani, se na vaš računalnik, telefon oziroma tablica, samodejno oziroma ob vašem izrecnem soglasju namestijo določeni piškotki, preko katerih se lahko beležijo različni podatki.

1.2. Kako delujejo in zakaj jih potrebujemo?

Vsakemu obiskovalcu oziroma nakupovalcu je ob začetku vsakokratne uporabe spletne trgovine dodeljen piškotek za identifikacijo in zagotavljanje sledljivosti (t.i. "cookie"). Strežniki, ki jih podjetju nudi podizvajalec, samodejno zbirajo podatke o tem kako obiskovalci, trgovci oziroma nakupovalci uporabljajo spletno trgovino ter te podatke shranjujejo v obliki dnevnika uporabe (t.i. »activity log«). Strežniki shranjujejo informacije o uporabi spletne trgovine, statistične podatke in IP številke. Podatke o uporabi spletne trgovine s strani nakupovalcev lahko podjetje uporablja za anonimne statistične obdelave, ki služijo izboljševanju uporabniške izkušnje in za trženje izdelkov in/ali storitev preko spletne trgovine.

Posredno in ob pridobitvi soglasja, lahko spletna trgovina na napravo obiskovalca oziroma nakupovalca shrani tudi piškotke zunanjih storitev (npr. Google Analytics) ki služijo zbiranju podatkov o obiskih spletnih mestih. Glede zunanjih storitev veljajo pravilniki in splošni pogoji o obdelovanju osebnih podatkov, ki so dostopni na spodnjih povezavah.

2. Dovoljenje za uporabo piškotkov

Če so vaše nastavitve v brskalniku s katerim obiskujete spletno mesto takšne, da sprejemajo piškotke, pomeni, da se z njihovo uporabo strinjate. V primeru, da ne želite uporabljati piškotkov na tem spletnih mest ali jih odstraniti, lahko postopek za to preberete spodaj. Toda odstranitev ali blokiranje piškotkov lahko rezultira v neoptimalnem delovanju tega spletnega mesta.

3. Obvezni in neobvezni piškotki ter vaše soglasje 3.1. Podjetje za uporabo obveznih piškotkov ni dolžno pridobiti vašega soglasja (obvezni piškotki):

Obvezni piškotki so piškotki, ki so nujno potrebni za pravilno delovanje spletne strani in brez njih prenos sporočil v komunikacijskem omrežju ne bi bil mogoč. Ti piškotki so prav tako potrebni, da vam v podjetju lahko ponudimo storitve, ki so na voljo na naši spletni strani. Omogočajo prijavo v uporabniški profil, izbiro jezika, strinjanje s pogoji in identifikacijo uporabnikove seje.

3.2. Piškotki, ki niso nujni z vidika normalnega delovanja spletne strani, in za katere smo dolžni pridobiti vaše soglasje (neobvezni piškotki):

Analitični piškotki

Ti piškotki nam pomagajo razumeti, kako naši obiskovalci uporabljajo našo spletno stran. S pomočjo njih izboljšujemo uporabniško izkušnjo in ugotavljamo zahteve in trende uporabnikov. Te piškotke uporabljamo le, če ste s tem izrecno soglašali.

Oglaševalski piškotki

Vtičniki in orodja tretjih oseb, uporabljeni kot piškotki, omogočajo delovanje funkcionalnosti, pomagajo analizirati pogostost obiskovanja in način uporabe spletnih strani. Če se z uporabo teh posameznik ne strinja, se piškotki ne bodo namestili, lahko pa se zgodi, da zato nekatere zanimive funkcije posameznega spletnega mesta ne bodo na voljo. Te piškotke uporabljamo le, če ste s tem izrecno soglašali.

Piškotki družbenih omrežij

Omogočajo zagotavljanje vsebin za objavo v socialnih omrežjih in si zabeležijo vaše odločitve, da lahko zagotavljajo bolj osebno in izboljšano uporabniško izkušnjo. Te piškotke uporabljamo le, če ste ob uporabi spletnih strani prijavljeni v uporabniški račun Twitter, Facebook oziroma Google.

5. Kako upravljati s piškotki?

S piškotki lahko upravljate s klikom na povezavo "Nastavitve piškotkov" v nogi spletne strani.

Nastavitve za piškotke pa lahko nadzirate in spreminjate tudi v svojem spletnem brskalniku.

V primeru, da želite izbrisati piškotke iz vaše naprave, vam svetujemo, da se držite opisanih postopkov, s tem pa si boste najverjetneje omejili funkcionalnost ne samo našega spletnega mesta, ampak tudi večino ostalih spletnih mest, saj je uporaba piškotkov stalnica velike večine sodobnih spletnih mest.